0
Кошик
0 грн.
Каталог запчастин

Навіщо потрібен датчик концентрації кисню і як поміняти несправний на Чері Амулет

Для багатьох автолюбителів зі стажем необхідність і призначення датчика концентрації кисню знаходиться за межею їх розуміння: ну, не було такого в вітчизняних автомобілях 70-80-х років, на яких ми свого часу вчилися їздити і вчилися ремонтувати самі. Тим часом, сьогодні його наявність - усвідомлена необхідність, пов'язана з бажанням поліпшити якість паливної суміші і якість її згорання, і, як наслідок - зменшити кількість шкідливих речовин в домішках автомобіля. І виробники Чері Амулет теж переслідували саме цю мету. Цей датчик - і є той самий лямбда-зонд, назва якого багатьох автолюбителів призводить в тремтіння.
И производители Чери Амулет тоже преследовали именно эти цели. Этот датчик – и есть тот самый лямбда-зонд

Датчик концентрації кисню на Chery Amulet встановлений в приймальній трубі системи випуску відпрацьованих газів. Залежно від того, скільки кисню знаходиться в відпрацьованих газах, датчик, при вступі з ним в реакцію, створює різницю потенціалів, яка становить від 0,1 до 0,9 В.
Датчик концентрации кислорода на Chery Amulet установлен в приемной трубе системы выпуска

Чим менше показник - тим більше кисню і, отже, біднішими суміш. Відповідно, високий показник говорить про багату суміші. Відстежуючи вихідна напруга датчика концентрації кисню, електронний блок керування двигуном визначає, яку команду по коректуванню складу робочої суміші подавати на форсунки: якщо суміш бідна (низька різниця потенціалів на виході датчика), то контролер дає команду на збагачення суміші; якщо суміш багата (висока різниця потенціалів) - на збіднення суміші. Саме так працює датчик концентрації кисню на Чері Амулет
.Именно так работает датчик концентрации кислорода на Чери Амулет.

Можливими ознаками виходу з ладу лямбда-зонда можна назвати нестійку роботу двигуна на холостих обертах, підвищена витрата палива, погіршення динаміки, потріскування і запах гару в районі установки каталізатора, а також запах тухлих яєць, присутній в вихлопі (при попаданні в каталізатор великої кількості незгорілого палива). Сучасні ЕБУ в своїх програмах розраховані на те, що на автомобілі цей датчик присутній. І якщо ви вирішили від нього позбавитися, без повної перепрошивки блоку управління не обійтися. Та й не факт, що це не погіршить характеристики вашого авто. Набагато простіше і правильніше поміняти цей датчик. Тим більше, що самому це зробити дуже легко:

  1. Від'єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареї.
  2. Витягніть червоний фіксатор на колодках підключення датчика та послабити колодки.
    Выдвиньте красный фиксатор на колодках подключения датчика
  3. Виверніть датчик з приймальні труби ключем на 22 і зніміть його з автомобіля.
    Выверните датчик из приемной трубы ключом на 22
  4. Встановіть новий датчик в зворотному порядку.

Зверніть увагу на маркування датчика, щоб при заміні на новий придбати аналогічний датчик концентрації кисню.Обратите внимание на маркировку датчика

Можливо, вам буде цікаво:
Як поміняти датчик положення колінчастого вала на Чері Амулет​

Розкажіть друзям

» Всі новини


Підписка на блог
.