0
Кошик
0 грн.
Каталог запчастин

Міняємо охолоджуючу рідину в Chery Tiggo перед зимою

Згідно з рекомендаціями виробника цього компактного кросовера, охолоджуюча рідина підлягає заміні через 10 тис. Км пробігу або рік експлуатації - дивлячись що настане раніше. Але рівень охолоджувальної рідини рекомендується перевіряти не рідше, ніж раз на тиждень: зовсім не обов'язково він буде падати в процесі природного випаровування. Можливі аварійні витоки, про що необхідно дізнаватися своєчасно, інакше доведеться купувати дорогі запчастини Чері Тіго. Сьогодні ми розповімо, як поміняти охолоджуючу рідину на Chery Tiggo в гаражних умовах, не вдаючись до допомоги сервісних служб.как поменять охлаждающую жидкость на Chery Tiggo в гаражных условиях

При заміні охолоджуючої рідини, слід пам'ятати про її токсичності і акуратності при роботі з нею. Уникайте потрапляння на відкриті ділянки шкіри, якщо все-таки потрапило - обов'язково промити, зливати рідину потрібно акуратно, в приготовлену ємність і уникати її потрапляння в землю. А всі роботи з ОЖ проводите тільки на холодному двигуні.

В автомобілі Chery Tiggo рекомендується використовувати охолоджуючі рідини на основі етиленгліколю, які простіше називаються «антифриз». При цьому, колір антифризу не грає абсолютно ніякого значення: різний колір говорить тільки про різні барвниках. І якщо ви збираєтеся міняти рідину, то потрібно звертати увагу не на ті колір, а на тип (склад), який повинен строго відповідати рекомендованому виробником.

В автомобиле Chery Tiggo рекомендуется использовать охлаждающие жидкости на основе этиленгликоля

Концентрація етиленгліколю в охолоджуючої рідини залежить від кліматичної зони, в якій використовується автомобіль - щоб уникнути замерзання ОЖ в системі охолодження в зимовий період: чим вище концентрація - тим нижче температура замерзання. Але, в той же час, вкрай не рекомендується використовувати 100% етиленгліколь: в ньому містяться антикорозійні присадки, для розчинення яких обов'язково потрібна вода. Якщо її не буде - присадки осядуть в системі охолодження у вигляді відкладень, що не поліпшить, а погіршить її здатність відводити тепло і може спричинити перегрів двигуна до 149 градусів (температура закипання етиленгліколь набагато вище ніж у води).

Для отримання розчину потрібної концентрації (пропорції зазвичай вказуються виробниками ОЖ на упаковці-пляшці) використовуйте тільки дистильовану воду.

Тепер, власне, до заміни охолоджуючої рідини. Вам потрібно запастися ємністю для зливу старого антифризу (краще - близько 10 літрів), шматком шланги відповідного діаметру (для зливного патрубка на радіаторі) і новим антифризом. Роботу виконувати краще на рівній поверхні.

 1. Зніміть пробку радіатора, повернувши її проти годинникової стрілки.
  Снимите пробку радиатора, повернув ее против часовой стрелки.
 2. Відкрийте розширювальний бачок, відкрутивши його кришку.
  Откройте расширительный бачек, открутив его крышку.
 3. Відкрийте на радіаторі зливний кран, підставивши під нього попередньо ємність для відпрацьованого антифризу. Щоб роботи виконати акуратніше, на штуцер крана можна одягнути невеликий шматок відповідного по діаметру шланга. Сам кран знаходиться в нижній частині радіатора, з внутрішньої його боку зліва (на фото - вид на знятому радіаторі з боку, зверненої до двигуна).
  Сам кран находится в нижней части радиатора, с внутренней его стороны слева
 4. Закрутіть кран після зливу ОЖ рукою.
 5. Якщо розширювальний бачок брудний і з відкладеннями, його можна зняти і промити. Після чого, встановити на місце і залити рідину для промивання охолоджуючої системи (можна використовувати дистильовану воду) через горловину радіатора до рівня паровідвідних трубки: потрібно промити як саму систему, так і радіатор Чері Тіго.залить жидкость для промывки охлаждающей системы через горловину радиатора до уровня пароотводящей трубки.
 6. Заведіть мотор і дайте двигуну нагрітися до спрацьовування вентилятора охолодження, після чого заглушите мотор, дайте трохи охолонути і злийте воду.
 7. Якщо вода з системи вилилася брудна, процедуру промивання слід повторити. Після чого залийте підготовлену ОЖ через радіатор, і не закриваючи його кришку, запустіть двигун.
 8. У міру прогріву, з системи буде виходити повітря, а рівень ОЖ падатиме. Доливайте рівень в процесі прогріву до норми до тих пір, поки повітря з системи не перестане виходити. Зазвичай, на етапі заповнення системи вентилятор встигне включитися 5-6 разів.
 9. Після того, як повітря перестав виходити, закрутіть пробку радіатора, і долийте до максимального значення ОЖ в розширювальний бачок. Після цього заведіть двигун, дайте прогрітися, заглушите і дочекайтеся охолодження.
 10. Після того, як двигун охолоне, перевірте рівень ОЖ і при необхідності долийте до максимального значення.

В процесі прогріву двигуна слід приділяти увагу температурі ОЖ (на покажчику панелі приладів) і своєчасному спрацьовуванні вентилятора.

В процессе прогрева двигателя следует уделять внимание температуре ОЖ

Якщо температура дійшла до максимуму, а вентилятор не подає ознак життя, потрібно з'ясувати причину. Для цього включіть грубку в салоні і перевірте температуру повітря, яку вона подає. Якщо повітря підігрітий, значить не працює вентилятор. Якщо повітря холодний - в системі охолодження утворилася пробка. Відкрийте кришку радіатора, дайте двигуну попрацювати 3-5 хвилин і закрийте кришку. А щоб повітря з системи виходив краще, слід регулярно під час прогріву при відкритому радіаторі натискати на шланги радіатора, щоб виганяти повітряні пробки.

Через кілька днів експлуатації, після заміни ОЖ в системі, перевірте ще раз рівень. При необхідності - долийте. Так само зверніть увагу на колір ОЖ. Якщо рідина різко знебарвилася - значить, для підфарбовування використовувалася звичайна синька і ви стали володарем неякісної охолоджувальної рідини, від якої потрібно терміново позбутися. Точно так же рідина не якісна, якщо через короткий проміжок часу придбала коричневий відтінок. Це говорить про те, що виробник швидше за все «забув» додати в неї антикорозійні присадки, і таку рідину теж треба терміново поміняти. А якісна ОЖ практично не змінює свого кольору - лише трохи темніє в процесі тривалої експлуатації.

Можливо, вам буде корисним:
Як самостійно поміняти масло в Чері Тіго​

Розкажіть друзям

» Всі новини


Підписка на блог
.