0
Кошик
0 грн.
Онлайн заявка

Ви можете вказати свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом..


Ваше ім'я*

Телефон*

Вкажіть запчастини, які Вас цікавлять*


Перевірка датчика кисню Деу Ланос 1.5

Двигун автомобіля Деу Ланос створений з прицілом на екологічну роботу. Мотор цього авто відповідає класу екологічності від Євро-3 до Євро-4, залежно від модифікації. З цієї причини в силовому агрегаті машини є датчик кисню, він же лямбда-зонд.

Артикул датчика кисню ЗАЗ Ланос:

Лямбда-зонд дає можливість вносити корективи в пропорції паливно-повітряної суміші. Це веде до економії палива і знижує рівень шкідливих викидів в атмосферу.

Зрозуміло, датчику кисню Daewoo Lanos доводиться працювати в екстремальних умовах. Він піддається нагріву до високих температур, 400 С. З часом лямбда-зонд починає працювати некоректно.

Датчик кисню Ланос

Діагностика датчика кисню ЗАЗ Ланос

Про поломку лямбда-зонда водій дізнається завдяки аварійному індикатору Check Engine. Але далеко не завжди некоректна робота датчика кисню Деу Ланос сприймається ЕБУ як помилкова.

Відомо чимало випадків, коли поганий сигнал від керуючого лямбда-зонда нормально сприймається блоком управління. У цьому випадку про неправильну роботу датчика кисню водієві натякне нестабільна робота мотора:

 1. Поганий розгін
 2. Наявність ривків і провалів
 3. Плаваючі оберти
 4. Троіння

Головним показником неправильної роботи датчика кисню ZAZ Lanos є, звичайно ж, підвищення витрати палива. У цьому випадку автомобіль різко стає значно більш ненажерливим.

При появі симптомів нестабільної роботи двигуна майстру потрібно підтвердити або спростувати поломку лямбда-зонда. Адже до порушення функціонування силового агрегату може призводити і ряд інших поломок:

 1. Несправність паливного насоса
 2. Знос котушки запалювання
 3. Підсос неврахованого повітря за дросельною заслінкою

Перевірка лямбда-зонда не відрізняється високою складністю.

Як перевірити датчик кисню Ланос

Слід почати з того, що вихлопна система має 2 лямбда-зонди:

 1. Керування
 2. Діагностичний

Керуючий датчик кисню Деу Ланос стоїть перед каталізатором, на випускному колекторі. Другий лямбда-зонд, діагностичний, стоїть за каталізатором, на приймальній трубі.

Основним є перший датчик, керуючий. Другий же лямбда-зонд відповідає за контроль зносу каталітичного нейтралізатора.

При цьому в ролі керуючого датчика кисню можуть використовуватися 3 різновиди лямбда-зондів:

 • 1-контактні
 • 2-контактні
 • 4-контактні

Між собою дані датчики кисню відрізняються наявністю системи попереднього нагріву. В одно- і двохконтактних датчиках власного нагріву немає. Аналоги на 4 контакти мають вбудований нагрівач.

Це важливо з тієї причини, що керуючий датчик кисню починає працювати лише при прогріванні вузла до температури 300-400 С. Для цього двигун потрібно прогріти до робочої температури.

Лямбда-зонд на 4 контакти ЗАЗ Ланос готовий до роботи практично відразу після пуску навіть холодного двигуна.

Перевірку датчиків кисню на 1 і 2 контакти потрібно здійснювати лише після повного прогрівання мотора. А 4-контактний лямбда-зонд можна перевіряти практично відразу.

Діагностика датчиків кисню здійснюється за вимірюванням робочої напруги. Це робиться наступним чином:

 • Якщо в ролі керуючого лямбда-зонда використовується датчик на 1 або 2 контакти, то перед перевіркою потрібно добре прогріти двигун.
 • Налаштовуємо мультиметр. Потрібно перевести прилад на режим роботи вольтметра. Для порогу чутливості можна повернути регулятор на позначку 20 (В).
 • Підключаємо плюсовий щуп до сигнального проводу. Підключення має бути паралельним, тобто без від'єднання роз'єму.

Підключаємо плюсовий щуп до сигнального проводу

Щоб реалізувати паралельне підключення, слід акуратно проткнути голкою оболонку сигнального дроту. При цьому кінчик гострія повинен добре контактувати з мідною жилою.

 • Мінусовий щуп потрібно накинути на масу автомобіля. Зазвичай другий щуп підключають до кронштейну або кріплення на ГБЦ.

Мінусовий щуп потрібно накинути на масу автомобіля

 • Включаємо запалювання. Найкраще попросити про це напарника. Оскільки хтось повинен стояти біля мультиметра і контролювати свідчення.
 • Контролюємо напругу. Якщо просто включити двигун, без запуску мотора, то напруга лямбда-зонда ZAZ Lanos буде знаходитися в межах 0,5 (В).

Контролюємо напруг

Напруга може бути нижчою, якщо акумуляторна батарея буде розрядженою.

 • Запускаємо двигун і контролюємо значення напруги. При запуску мотора напруга має знайти динамічний характер. Тобто напруга буде стрибати в діапазоні 0,2-0,9 (В).

Якщо натиснути педаль акселератора, діапазон напружень пересунеться до верхнього порогу.

Якщо напруга стоїть на місці, значить датчик кисню працює явно неправильно. Його потрібно терміново замінити.

Як замінити датчик кисню Ланос

Керуючий лямбда-зонд розташований перед каталізатором, на випускному колекторі. Перед від'єднанням датчика кисню Деу Ланос потрібно обов'язково вимкнути запалювання.

 • Вимикаємо дротову колодку. З'єднання захищено фіксатором.

Вимикаємо дротову колодку

 • Знімаємо термозахист випускного колектора. Щоб це зробити, потрібно попередньо відкрутити 3 болти. Для цього буде потрібен ключ на 12.

Знімаємо термозахист випускного колектора

 • Викручуємо лямбда-зонд ЗАЗ Ланос. На датчику є проточка під ключ на 22.

Викручуємо лямбда-зонд ЗАЗ Ланос

При відкручуванні лямбда-зонда багато водіїв стикаються зі складнощами. По-перше, датчик кисню знаходиться у вельми важкодоступному місці. Рожковим ключем туди підлізти навряд чи вийде.

По-друге, датчик кисню часто прикипає і закисає.

Для відкручування старого датчика прийнято використовувати подовжену головку. Але при цьому потрібно буде зрізати дроти, так як дротова колодка навряд чи пролізе в накидну головку.

 • Ставимо на місце новий лямбда-зонд і перевіряємо роботу двигуна з новим датчиком кисню.

Термін служби датчика кисню Ланос становить в середньому близько 120 000 (км) пробігу.

Залишити відгукРозкажіть друзям

» Всі новини

Корисні новини

Підтяжка ременя ГРМ Шевроле Авео, Деу Ланос Підтяжка ременя ГРМ Шевроле Авео, Деу Ланос

При заміні ременя ГРМ або сервісному обслуговуванні газорозподільного механізму Шевроле Авео, а також Деу Ланос і багатьох інших авто цього класу, виникає необхідність у контролі ступеня натягнення ременя . Артикул натяжного ролика ГРМ Шевроле Авео : 94580139-YMB...

Заміна термостата і помпи Джилі Емгранд ЕС7 Заміна термостата і помпи Джилі Емгранд ЕС7

Система охолодження двигуна Джилі Емгранд ЕС7 потребує регулярного контролю. Особливої уваги потребують водяна помпа і термостат . При неправильній роботі системи охолодження є високий ризик перегріву двигуна . Артикул водяної помпи Джилі Емгранд ЕС7 :...

Перевірка міток ГРМ Шевроле Лачетті Перевірка міток ГРМ Шевроле Лачетті

​ Важливою складовою двигуна Шевроле Лачетті є вузол ГРМ . Це так званий газорозподільний механізм, який відповідає за черговість фаз впорська паливо-повітряної суміші та відведення продуктів згоряння. При неправильній роботі ГРМ Chevrolet Lacetti порушується синхронізація...

Прокачування гальм Ланос Прокачування гальм Ланос

​ У гальмівній системі Деу Ланос не повинно бути повітря. Якщо гальмівна рідина змішується з повітрям, вона може почати кипіти і пінитися . Це зробить педаль гальма неефективною. При будь-якому втручанні в систему циркуляції гальмівної рідини Daewoo Lanos потрібно буде...

Перевірка датчика кисню Деу Ланос 1.5 Перевірка датчика кисню Деу Ланос 1.5

Двигун автомобіля Деу Ланос створений з прицілом на екологічну роботу . Мотор цього авто відповідає класу екологічності від Євро-3 до Євро-4, залежно від модифікації. З цієї причини в силовому агрегаті машини є датчик кисню , він же лямбда-зонд . Артикул датчика кисню ЗАЗ...

Дивитися всі новини!

Величезний каталог запчастин ➤ Завжди низькі ціни в магазині і великий вибір

Шток випускний * Шток випускний * Чери Бит
3523
Маточина колеса заднього Маточина колеса заднього Чери Бит
3987
Капот (чорний грунт) Капот (чорний грунт) Шевроле Авео
2666
Диск гальмівний передній M11 Диск гальмівний передній M11 Чери М11
1116
Датчик MAP KLM Датчик MAP KLM
309
Редуктор моста задн. Редуктор моста задн.
17762
Рокер клапана Рокер клапана Чери Елара
182
Капот Cruze в сборе (94537888) GM Капот Cruze в сборе (94537888) GM
10825


Підписка на блог
.