0
Кошик
0 грн.
Онлайн заявка

Ви можете вказати свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом..


Ваше ім'я*

Телефон*

Вкажіть запчастини, які Вас цікавлять*


Діагностика ЕБУ Чері Амулет своїми руками

Не кожен може дозволити собі повноцінну комп'ютерну діагностику кілька разів на рік, як це рекомендують фахівці. Іноді банально немає часу, іноді грошей. Власники Чері Амулет виявилися в ще більш складному становищі, але безвихідних ситуацій, як відомо, не буває.

Чим небезпечні помилки ЕБУ Amulet

Електронний блок керування двигуном являє собою мініатюрний комп'ютер. У його завдання входить тотальний контроль всіх вузлів, систем і коректне управління ними. У разі виявлення будь-якої несправності пристрій повинен повідомити водієві про це.

ЭБУ

На автомобілях, обладнаних бортовим комп'ютером, несправності відображаються у вигляді кодів помилок. На Чері Амулет не передбачено використання бортового комп'ютера навіть у найдорожчих комплектаціях. 

Про всі несправності водій може дізнатися тільки по піктограмі на приладовому щитку Check Engine. Для більшості навіть досвідчених власників Амулетів це перший сигнал до паніки, оскільки лампочка однозначно повідомляє про несправності і серйозні поломки.

чек

Однак багато часто не надають значення повідомленням ЕБУ про несправності, оскільки на перший погляд з автомобілем нічого страшного не відбувається. І все ж ігнорувати Check Engine вкрай небезпечно, тому що таке ставлення може закінчитися мало не капітальним ремонтом.

Наприклад, код помилки Р0301 скаже про те, що ЕБУ зафіксувало пропуски запалювання в першому циліндрі. Недосвідчений водій може цього і не помітити, але якщо не усунути несправність вчасно, все може закінчитися високою витратою палива, перегрівом двигуна, падінням динаміки і потужності і це тільки квіточки.

Проблеми діагностики Чері Амулет

Кожна несправність, зафіксована блоком управління, позначається латинською літерою Р і кодом з чотирьох цифр. Запам'ятати все коди, звичайно, неможливо, та це й не потрібно. Кругом повно довідників, а розшифровки ідентичні практично для всіх сучасних автомобілів. 

Зокрема у власників Чері Амулет не обладнаних сканером OBDII (ELM327, наприклад), взагалі немає можливості дізнатися причину появи піктограми на панелі приладів Check Engine без дорогого візиту на пост діагностики СТО. 

сканер

Але навіть після візиту не факт, що майстер зможе провести діагностику по-людськи. Річ у тому, що в стоці на Амулеті не передбачений діагностичний роз'єм OBDII для підключення сканера або комп'ютера. Для діагностики ЕБУ на Амулеті використовується застарілий фіатівській роз'єм K-Line, встановлений під капотом. Багато майстрів і не здогадуються про його існування.

разъем

Щоб провести повноцінну комп'ютерну діагностику, на СТО або у водія повинен бути перехідник з триконтактного роз'єму K-Line на сучасний OBDII. Повинен, але не скрізь він є. Тому багато власників переробляють штатний даремний салонний роз'єм для діагностики під європейський стандарт OBDII.

переходник

Для тих водіїв, хто не дружить з автомобільної електрикою або електронікою таке перероблення може викликати певні труднощі. Саме для них існує найпростіший спосіб визначення коду помилки в тому випадку, якщо загорілася контрольна лампа несправності.

Читаємо помилки Амулет без обладнання

Для цього необхідно знати, де знаходиться діагностичний роз'єм, який працює по протоколу K-Line Fiat стандарту ISO 9141-2. Його знаходимо на моторному щитку в районі бачка з гальмівною рідиною. Роз'єм захований в корпус, з якого його легко дістати.

разъем снят

Непогано було б знати, що у цього роз'єму є три контакту - перший, самий ближній до вітрового скла, відокремлений вертикальною рискою від інших, діагностичний дріт K-Line, центральний - маса.

распайка

Принцип визначення коду помилки полягає в аналізі мерехтіння значка Check Engine. При цьому важливо враховувати, що якщо помилок не виявлено, при включеному запалюванні піктограма гасне сама через кілька секунд.

чек потух

Щоб змусити піктограму показати код помилки, необхідно шматком дроту замкнути два контакти на діагностичному роз'ємі - K-Line і центральному, мінусовому.

перемычка

Після цього включаємо запалювання і дивимося на поведінку піктограми. Код помилки можна обчислити за кількістю мерехтінь значка. Як тільки ми включимо запалювання, піктограма блимає блоками з перервою в кілька секунд.

Кількість мерехтінь буде відповідати цифрі коду. Наприклад, більшість кодів помилок починаються з нуля, в цьому випадку піктограма блимне 10 разів, після чого зробить паузу в декілька секунд і продовжить блимати. Порахувавши таким чином кількість спалахів, можна без зусиль встановити код помилки. 

мигает чек

Простий приклад: десять спалахів, два спалахи, два спалахи, п'ять спалахів. Це відповідає коду помилки Р0225. Будь-який довідник за кодами скаже, що це відповідає несправності в ланцюзі датчика дросельної заслінки.

Помилок може бути кілька, в цьому випадку мерехтіння буде стільки циклів по чотири спалахи, скільки виявлено помилок. Таким чином можна за кілька хвилин провести діагностику ЕБУ самостійно і безкоштовно. Після діагностики не забуваємо прибрати перемичку з діагностичного роз'єму.

Залишити відгукРозкажіть друзям

» Всі новини

Корисні новини

Заміна бензонасоса Деу Матіз Заміна бензонасоса Деу Матіз

Система паливного живлення двигуна Деу Матіз є базовою. Будь-яка несправність бензопроводу відбивається на якості роботи силового агрегату . Серцем паливної системи є бензонасос . ​ Артикул паливного насоса Daewoo Matiz : 0580453453-Bosch (вставка) SFP...

Заміна радіатора пічки Шевроле Епіка Заміна радіатора пічки Шевроле Епіка

Якою б надійністю не володіла пічка Шевроле Епіка, рано чи пізно все одно доведеться змінювати радіатор пічки . Як показує практика, радіатор опалювача цього автомобіля починає текти ближче до 100 000 - 120 000 (км) пробігу . Артикул радіатора пічки Шевроле Епіка :...

Заміна клапана вентиляції картерних газів Чері Істар 2.0 (481H-1014040) Заміна клапана вентиляції картерних газів Чері Істар 2.0 (481H-1014040)

Багато водіїв Чері Істар роблять помилку, коли забувають про обслуговування системи вентиляції картерних газів . Фахівці рекомендують проводити сервіс системи вентиляції картера при кожній заміні моторного масла . Найважливішою деталлю системи вентиляції картеру є...

Підвищені оберти двигуна Шевроле Лачетті, проблеми з датчиком положення дросельної заслінки Підвищені оберти двигуна Шевроле Лачетті, проблеми з датчиком положення дросельної заслінки

Неправильну роботу силового агрегату Шевроле Лачетті легко визначити за наявністю підвищених оборотів двигуна . У цьому випадку при роботі мотора на холостому ході оберти можуть підскакувати до 1500-200 (об/хв) замість належних 700-900 (об/хв) . Зрозуміло, підвищені оберти...

Натяжитель ременя ГРМ Чері Амулет Натяжитель ременя ГРМ Чері Амулет

Одним з важливих параметрів при експлуатації Чері Амулет являється рівень натягнення ременя ГРМ . При недостатньому рівні натяжки можливі збої в роботі двигуна. Якщо ж перетягнути ремінь , то цілком вірогідним стає його розрив. У такому разі з...

Дивитися всі новини!

Величезний каталог запчастин ➤ Завжди низькі ціни в магазині і великий вибір

Диск зчеплення (180мм) Диск зчеплення (180мм) Джили СК
349
Подушка безпеки EX7 Подушка безпеки EX7 Джили Эмгранд ЕХ7
3372
Бачок омивача Бачок омивача Джили Эмгранд ЕХ7
724
Амортизатор задний Амортизатор задний
639
Опора амортизатора перед. Опора амортизатора перед. Чери Куку
167
Мотор склоочисника перед. Мотор склоочисника перед.
658
Насос омивача (з сіткою) Насос омивача (з сіткою) Дэу Сенс
133
Скло двері переднє R (M12) Скло двері переднє R (M12) Чери М11
785
Трубка ГТЦ передня Трубка ГТЦ передня Чери Тиго
141
Панель двері GEELY MK Панель двері GEELY MK Джили МК
1003
Подушка двигуна передня Подушка двигуна передня Бид Ф3
419
Диск гальмівний передній M11 Диск гальмівний передній M11 Чери М11
817
Диск зчеплення (1.5) (e100200005) Диск зчеплення (1.5) (e100200005)
513
Подушка кріплення кузова Подушка кріплення кузова
241
Пружина зворотних педалі зчеплення Пружина зворотних педалі зчеплення
10
Фара лев. Фара лев.
5002
Рулева тяга Рулева тяга
226


Підписка на блог
.