0
Кошик
0 грн.
Каталог запчастин

Установка світлодіодних ламп в Шевроле Лачетті

Світлодіодна оптика фар головного світла хоробро наступає на горло як звичайної галогенової лампі, так і популярному колись ксенону. Газорозрядні лампи вимагають масу енергії, світловий пучок контролюється вкрай слабо, а ціна установки ксенону також не розташовує до себе більшість користувачів. Установка світлодіодів на Шевроле Лачетті - оптимальний варіант для забезпечення якісного освітлення.

свет

LED лампи: плюси і мінуси

У базі для Лачетті призначені галогенові лампи Н1 для дальнього світла і галогенки Н7 для ближнього. Вже багато хто переконався, що в побуті світлодіодні лампи легко виграють у класичних ламп розжарювання, тут і світловий потік трохи краще, і споживання енергії в рази нижче. Але з автомобільними фарами головного світла не все так просто.

Потрібно розуміти, що будь-який світлодіод - це напівпровідник, який коректно працює тільки в певних умовах. А це маса різних параметрів. Починаючи від охолодження, закінчуючи точністю роботи блоку живлення світлодіодним оптикою. До того ж LED лампа дозволяє вибрати не тільки яскравість, а й температуру світла. Про це рідко замислюються, а даремно.

Дуже важливий момент, який часто не беруть до при установці LED ламп в штатні фари - рефлектор. Він повинен бути розроблений виключно для світлодіодного джерела світла. Просто так, взяти і поставити LED замість галогенки, не можна. Робота оптики буде некоректною, світловий потік буде неефективним, до того ж є велика ймовірність засліпити зустрічного водія.

сильный свет

Тепер поглянемо на цифри. Класична штатна галогенка для Лачетті має яскравість світла 775 Лм. Вона може відпрацювати близько 800 годин без втрати властивостей. При цьому температура колби лампи під час роботи може перевищувати 1000 градусів, а час включення досягати 1-1,5 секунди.

Куди вигідніше виглядає LED лампа. Швидкість її реакції на включення складає всього 0,1 с, при цьому яскравість світла може досягати 2 тисяч Лм, термін служби складає близько 20-30 тисяч годин, оскільки в LED лампі немає спіралі і вона не схильна до механічних впливів. Сам світлодіод під час роботи може розігріватися до 100-120 градусів, а це значить, що його можна встановлювати поряд з пластиковими елементами. Ще такі лампи можуть встановлюватися самим водієм без допомоги фахівців. Словом, маємо цілий букет переваг:

 1. Індекс передачі кольору більша, ніж у галогенок.

 2. LED лампа працює на всю котушку з мінімальним споживанням енергії і мінімальним впливом на систему електрообладнання автомобіля.

 3. Світлодіодна лампа відпрацює в 10 разів довше, ніж галогенка.

 4. Встановити таку лампу можна своїми руками, в чому ми зараз переконаємося.

 5. Споживання струму від АКБ - мінімальне.

 6. У ряді випадків, при екстремальному використанні і високих навантаженнях, LED лампа може навіть заощадити паливо через зменшеною навантаження на генератор і, як наслідок, на колінчастий вал двигуна.

цоколь

Було б наївно вважати, що при такому букеті переваг LED лампа не має недоліків. Має, і досить багато. Найважливіший з них у тому, що за рідкісним винятком вкрай небезпечно ставити LED в звичайну фару, розроблену для галогенки. Це пов'язано з особливостями рефлектора, температурними впливами радіатора світлодіода, а також рядом інших факторів.

 1. Ціна. LED лампа коштує від 700 до 3000 гривень пара. Не кожен зможе дозволити собі зробити такий подарунок коханій Лачетті.

 2. LED лампа вимагає повноцінного охолодження, чого складно домогтися в штатних умовах.

 3. Світлодіоди для повного розкриття переваг вимагають спеціальної системи управління.

Параметри хорошої LED лампи

лампа

Все ж в тому випадку, коли ми вирішили встановити світлодіодні лампи на свій Шевроле Лачетті, слід врахувати ряд важливих моментів перед покупкою. В першу чергу, це навіть не потужність і не сила світла, а температура світіння. У більшості випадків сучасні лампи можуть давати такі показники:

 1. Від 6 до 6,5 тисячі кельвінів лампа гавкає холодне біле світло.

 2. Більш м'яке біле світло можуть забезпечити лампи з температурою свічення 4,2-5 тисяч кельвінів.

 3. Лампа з температурою до 3,5 тисячі кельвінів забезпечить теплий жовтувато-білий колір.

Втім, фахівці говорять про те, що найкомфортніше для очей людини - це колір до 5 000 кельвінів, він найближче до звичного для нас денного сонячного світла.

Ставимо LED лампи на Лачетті

При виборі LED ламп на Лачетті варто врахувати важливу особливість - в кузовах седан і універсал встановлена блок фара однієї конструкції, а в кузові хетчбек - зовсім інша. У першому випадку використовується штатна лампа Н7 для ближнього світла. Потужність стандартної лампи в цьому випадку 55 Вт. В Лачетті з кузовом хетчбек встановлені лампи Н4, це лампа з двома спіралями для ближнього і дальнього світла. Потужність спіралей 60 і 55 Вт відповідно.

лампы

А тепер, щоб замінити звичайні галогенки на LED лампи, необхідно зняти фари. Замінити лампи можна і без демонтажу, але так буде набагато зручніше, тим більше, що фари знімаються за пару хвилин:

 1. Знімаємо мінусову клему з АКБ.

 2. Відкручуємо два верхніх гвинти кріплення.

 3. Відкручуємо внутрішнє кріплення. Це гайка на шпильці.

 4. Відключаємо фару від харчування.

 5. Тягнемо фару на себе і знімаємо її.

Демонтаж фари в Лачетті в кузові хетчбек відрізняється лише тим, що для доступу до заднього кріплення фари необхідно зняти декоративну накладку з решітки радіатора. Вона кріпиться на чотирьох гвинтах і засувках, зняти її не складе труднощів.

снимаем фару

Знімаємо фару і відкручуємо захисний ковпак лампи. На ньому є мітки - проти годинникової стрілки ковпак відкручуємо, закручуємо за годинниковою. На седані і універсалі ми побачимо два ковпака, той, що ближче до крила, ховає лампу ближнього світла Н7 і габаритів (W5W). Той, який ближче до радіатора, захищає лампу дальнього світла.

шпилька

При заміні хорошою LED лампи нічого вигадувати не потрібно. Досить встановити нову лампу на штатне місце, після чого упакувати провід і контролер в корпус. Потім потрібно просто закрутити захисні ковпаки на місце. 

контроллер

Після установки, швидше за все, буде необхідно підлаштувати фари. Це виконується за допомогою регулювальних гвинтів 1 і 2. Перший юстірует фару по висоті, другий по положенню в горизонтальній площині. Налаштовувати фари краще перед стіною, до якої відстань не перевищує 20-30 м. Пучки світла від обох фар повинні бути ідентичні як по формі, так і за напрямком.

корректировка

А в принципі, настройка фар після установки LED повинна проводитися на спеціальному стенді.

Розкажіть друзям

» Всі новини


Підписка на блог
.