0
Кошик
0 грн.
Онлайн заявка

Ви можете вказати свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом..


Ваше ім'я*

Телефон*

Вкажіть запчастини, які Вас цікавлять*


Комп

Багато водіїв вже не уявляють собі життя без сканера OBDII. Власники Чері Амулет певною мірою залишилися за бортом цивілізації, оскільки стандартно в цьому автомобілі роз'єм OBDII не працює, хоча колодка встановлена. І все ж наш магазин Запчастини Чері допоможе розв'язати цю проблему можна запросто.

смартфон

Як під'єднати ЕБУ Bosch ME7.9.7 Амулет по OBDII

Навіть в тому випадку, якщо у нас є адаптер для сканера або комп'ютера, що підтримує протокол OBDII, ми не зможемо зробити діагностику Чері Амулет самостійно.

Річ у тому, що сигнал, необхідний для діагностики К-Line, не підведений до гнізда OBDII.

K-Line

Сам роз'єм знаходиться під кермом праворуч від блоку запобіжників, але толку від нього ніякого. Але ми це виправимо пізніше.

Щоб виконати діагностику двигуна та всіх деталей Чері Амулет, є два перевірених шляхів.

Варіант перший

Купити перехідник Fiat 3 Pin на OBDII. Перехідник є провід з двома роз'ємами - з одного боку маємо штатний роз'єм, який встановлений у Амулета під капотом, з іншого боку повноцінний OBDII. 

переходник

Діагностичний роз'єм у Амулета розташований біля розширювального бачка, на фото він вказаний стрілкою.

При наявності перехідника все і адаптера OBDII ELM 327 все працює відмінно, зв'язок з комп'ютером за допомогою Блютуз стабільна.

адаптеры

Можна використовувати провідний роз'єм ELM327 1.5 USB або VAG COM 409.1 - K-line. Обидва останніх підключаються до комп'ютера, звісно, по USB.

разъем

Мінус в тому, що потрібно окремими зажимами підключати живлення.

Це не зовсім зручно, оскільки сканер, комп'ютер або додаток на мобільному телефоні не вийде використовувати в якості бортового комп'ютера з видачею даних в реальному часі і діагностикою помилок, оскільки все обладнання прив'язане до підкапотному простору.

Варіант другий

Другий варіант більш привабливий. Суть в тому, що діагностичний сигнал К-Line ми відправляємо в салон додатковим проводом і кріпимо його на сьому ніжку роз'єму, який знаходиться біля блоку запобіжників.

Так ми зможемо прямо в салоні під'єднати адаптер, провідний або бездротової, і повноцінно діагностувати автомобіль самостійно.

компьютер

Робиться все просто. Виймаємо роз'єм OBDII з корпусу. Для цього використовуємо дві шліцьових викрутки. 

разъем

Коли роз'єм у нас в руках, знаходимо на широкій частини сьому ніжку, на яку підключена маса. Цей провід просто обрізаємо, він нам не потрібен.

На його місце припаюємо провід достатньої довжини, щоб провести його під капот до штатного діагностичного роз'єму.

переделка

Простягаємо провід під капот будь-яким зручним способом (через ущільнювач троса спідометра або зчеплення) і підключаємо його до крайнього лівого гнізда роз'єму К-Line.

Підключаємо так, щоб роз'єм знову можна було вставити в гніздо, тому провід потрібно ізолювати ізострічкою або термокембрікамі.

изолируем

Тепер можна перевірити, чи працює адаптер.

Включаємо запалювання, на адаптері будь-якого типу повинен загорітися діод червоного кольору.

Це означає, що живлення на адаптер надходить і ЕБУ його ідентифікувало.

диод загорелся

Навіщо все це потрібно

Можливості діагностичного роз'єму переоцінити складно. Ось тільки побіжний список даних, які можна отримувати в реальному часі на телефон по протоколу Bluetooth, а можливості комп'ютера куди більше:

 • температура повітря у впускному колекторі;

 • навантаження на двигун в процентах;

 • тиск впускного колектора;

 • швидкість руху;

 • оберти двигуна;

 • миттєву витрату палива;

 • середня витрата палива в дорозі;

 • температура антифризу;

 • напруга зарядки АКБ;

 • витрата пального на годину і у хвилину в літрах;

 • залишок бензину в баку;

 • можливий пробіг на бензині, що залишився;

 • напруга обох датчиків кисню;

 • кут випередження запалювання;

 • становище дроселя;

 • маса інших параметрів, характерних для бортових комп'ютерів (час у дорозі, динаміка розгону, час роботи двигуна після запуску і купа інших даних.

торкью

Що стосується програмного забезпечення, то для телефонів з системою Андроїд кращий і найпростіший варіант - використовувати програму Torque Pro android. Є та інші програми для ПК - Torque Pro 1.8.205, OBD Авто Доктор, ScanMaster Lite, Easy OBDII. Практично всі ці програми або їх аналоги є і на операційну систему iOS.

Як під'єднати OBDII Чері Амулет на телефон

Коли все встановлено і під'єднано, запускаємо двигун, загорівся червоний світлодіод на адаптері, можна підключати його до телефону. Спочатку подивимося, як працює бездротова система.

Включаємо на телефоні Bluetooth, підключаємо адаптер до телефону, вибравши зі списку OBDII. Потім запускаємо завантажену програму Torque.

подключение

Після цього чекаємо до тих пір, поки програма встановить зв'язок з адаптером OBDII. Запускаємо двигун, програма повинна вважати всі свідчення ЕБУ, які зображені на екрані.

показ даних

Тепер відчуваємо це все в русі в реальному часі. Рушаємо з місця і спостерігаємо за зміни показників датчиків автомобіля, головне, перший час не забувати поглядати на дорогу.

Ідентичні програми розроблені як для Андроїда, так і для iOS.

Як під'єднати OBDII Чері Амулет до комп'ютера

Технологія підключення та ж. Тут вже можна підключати як за технологією Bluetooth, так і кабелем USB. Кабельне з'єднання, звичайно, надійніше. Перевага комп'ютера в тому, що програмного забезпечення набагато більше, а можливості ПО куди ширше.

Після підключення будь-яким способом до комп'ютера, запускаємо програму, наприклад, СканМастер. Програма зажадає форматувати пристрій. Дротове з'єднання працює трохи швидше Bluetooth.

программа

Програма дозволить нам переглянути коди помилок, вибрати будь-яку позицію, яку нам необхідно вивчити - температуру, напругу датчиків, відсоток відкриття дросельної заслінки, обороти, словом, всі можливі дані.

программа2

Крім читання даних, програмне забезпечення дозволяє виконувати перепрошивку ЕБУ, прати і описувати помилки, виконувати будь-які діагностичні операції.

Важливо пам'ятати, що адаптер, який би він не був, має межу можливостей і точності. ELM327 в першу чергу призначений для оперативної діагностики в дорозі або для того, щоб знати причину появи всіма улюбленого значка Check Engine на приладовій панелі. Це як мінімум дозволить спростити пошуки несправності, якщо вона виникне, а також отримати приємні бонуси у вигляді функцій самого просунутого бортового комп'ютера.

Розкажіть друзям

» Всі новини


Підписка на блог
.