0
Кошик
0 грн.
Каталог запчастин

Помилка Р2119 на Шевроле Авео. Ремонтуємо дроссельний вузол

Некоректна робота двигуна на холостих і малих обертах може вказати на кілька несправностей в системі живлення, запалювання і газорозподілу. Збиті фази, зношені свічки і високовольтні дроти, невідрегульовані форсунки і ще цілий ряд причин можуть викликати цю несправність.

 помилка

однак в тому випадку, коли сканер діагностує помилку Р2119, варіантів пошуку несправностей на Chevrolet Aveo T200

Що означає Помилка Р2119

Кожна більш-менш серйозна неполадка, яку фіксує система управління двигуном, відображається на сканері, моніторі комп'ютера або мобільного телефону при підключенні до системи у вигляді помилки з кодом. У нашому випадку ми маємо справу з помилкою, позначеною літерою Р (проблема з силовим агрегатом або трансмісією) а також індексом 2119.

 • 2 — помилка ідентифікована компанією Шевроле або Деу;
 • 1 — проблема викликана несправностями в системі живлення;
 • 19 — система управління двигуном не може контролювати клапан холостого ходу через будь-якої поломки або втрати контакту в проводці.

Як правило, безладні майстри не вникають в суть проблеми, вважаючи за краще міняти дросельний вузол цілком.

Для власника така заміна може міцно вдарити по кишені, до того ж немає ніякої гарантії, що проблема криється саме в дросельному вузлі.

 роз'єм

Перед тим, як все списувати на дросель, добре б продзвонити проводку і переконатися в хорошому стані контактів на колодках і роз'ємах. Зробити це куди простіше і дешевше, ніж замінювати дросельний вузол цілком, до того ж це може не принести результатів.

Шукаємо причину помилки Р2119

Для пошуку несправності найпростіше оперувати сканером або програмним забезпеченням на ноутбуці. Чим ми і займемося. Підключаємо комп'ютер з ПО, яке тут же визначає модель двигуна і блоку управління — Авео Т250, 1,2 л, ЕБУ Sirius D42.

 зведення

Запускаємо двигун і перемикаємося на вкладку для читання помилок. ПО відразу видає помилку Р2119. Однак робити висновки ще рано.

Необхідно перевірити якість проводки і контактів між роз'ємом дросельною заслінкою і ЕБУ, тільки потім приступати до вивчення самого дроселя.

<img alt=" data-cke-saved-src=" files="" p2119aveo="" p2119aveo4.jpg="" "="" src="/files/P2119Aveo/P2119Aveo4.jpg " style=" width: 65%;">

Діагностику дросельної заслінки можна провести за допомогою того ж програмного забезпечення, але для початку потрібно розібратися в основних параметрах заслінки.

 різні дані

Система оцінює роботу дросельного вузла за кількома параметрами, а основні з них — бажане положення заслінки і положення реальне. У першому випадку система встановлює положення заслінки для забезпечення подачі оптимальної кількості повітря у впускний колектор. У другому ЕБУ оцінює реальний стан заслінки, якщо вони не збігаються, блок видає помилку.

Положення заслінки система вимірює в кроках крокового електродвигуна, що приводить заслінку в рух. Ми гарантовано отримаємо помилку, якщо кількість кроків в першому і в другому випадку не співпадуть.

Однак і тут не варто поспішати з висновками. Така ситуація може виникнути в декількох випадках:

 1. механічні пошкодження дроселя.
 2. сильний нагар на дифузорі і на заслінці.
 3. подряпини, щербини на дифузорі або заслінці.
 4. електродвигун регулятора холостого ходу вийшов з ладу або не отримує живлення.
 5. механічний знос механізму приводу системи холостого ходу.

  Доведеться розглянути всі можливі причини в міру наростання складності роботи. Для початку знімемо корпус повітряного фільтра.

   знімаємо фільтр

  Оцінимо стан дроселя візуально.

  нагар

  Якщо нагару багато, чистимо дросельний вузол. Доведеться його зняти, відкрутивши чотири болта і відключивши роз'єм на корпусі, а також зняти патрубок від дроселя до термостата.

   відкручуємо шпильки

Знімаємо дросель в зборі і ретельно моєму його спеціальним аерозолем або сольвентом.

 очищення

Після промивання дроселя повторно оглядаємо заслінку і дифузор на наявність подряпин і інших пошкоджень.

 чистий дросель

Якщо все в нормі, будемо знімати кришку механізму приводу заслінки і холостого ходу.

 кріплення кришки

Привід дросельної заслінки і система холостого ходу працює наступним чином — система ХХ на Авео активується, коли контакти на дроселі і контакти активації електродвигуна ХХ зімкнуті.

 контакти

Для цього необхідно, щоб електродвигун приводив в дію заслінку.

 шестерня

Як бачимо, в нашому випадку через вироблення на малій шестерні обертання від двигуна не передається на сегментарний зубчастий вінець.

 пошкодження зубів

вся справа в зносі зубів на малій шестерні, вона прокручується вхолосту, не провертаючи сегментарний вінець.

купувати новий дросельний вузол через таку поломку нераціонально, тому зробимо наступним чином.<

вибиваємо осьовий штифт кріплення великої шестерні.

 штифт

Виймаємо велику шестерню приводу.

Провертаємо і встановлюємо її так, щоб цілі зуби на малій шестерні входили в зачеплення з вінцем.

 провертаємо

Після цього коригування перевіряємо в ручному режимі роботу механізму, якщо все працює, дросель можна збирати і встановлювати на місце.

 перевірка

Тепер знову підключаємося до ЕБУ і перевіряємо дані ПО. Як бачимо, бажане положення дросельної заслінки практично не відрізняється від реального, а значить, можна скидати помилку і перевіряти роботу холостого ходу в реальних умовах

Розкажіть друзям

» Всі новини


Підписка на блог
.