0
Кошик
0 грн.
Каталог запчастин

Чіп-тюнінг Деу Ланос 1,5 л

Наскільки має сенс перепрошивати електронний блок керування 1,5-літровим двигуном Daewoo Lanos, вправі вирішувати кожен власник. Процедура перепрошивки вимагає певних знань. Але головне-знати, для чого.

чіп-тюнінг

Навіщо перепрошивати блок управління

Практика показує, що в більшості випадків перепрограмування 8-клапанного мотора Ланос приносить певні результати. Якщо робота з блоком пройде успішно, можна домогтися поліпшення характеристик двигуна. Зокрема, прошивка допоможе:

 1. Поліпшити тягу на низьких і середніх обертах.

 2. Як наслідок, витрату палива може впасти на літр-півтора.

 3. Є можливість прибрати характерний для цього мотора провал в зоні 2200-2300 об/хв.

 4. Відкоригувати подачу палива на тих чи інших оборотах.

 5. Можливо, зросте потужність на 3-5%.

Крім цього, програми для зміни характеристик ЕБК дозволяють регулювати від 40 до 200 параметрів в залежності від типу програми і її функціональності. Наприклад, є можливість впливати на кут випередження запалювання, а це адаптує двигун під той чи інший бензин або газ.

плата

Деякі блоки управління дозволяють вносити зміни не безповоротно, а в будь-який момент перейти на заводські налаштування, якщо щось пішло не так. Таким чином, можна внести свої зміни в карту блоку управління, але в будь-який момент відмовитися від них і користуватися стоковими настройками.

Як налаштувати електронний блок управління

Для тих, хто займається чіповкою блоків управління постійно, рутинна процедура. Якщо ж ми беремося за це вперше, потрібно бути вкрай уважним, оскільки будь-яке необдумане дія може вивести з ладу чіп ЕБУ.

На всіх півторалітрових моторах Деу Ланос встановлений блок управління двигуном сімейства GM Delco IEFI-6. Вони відрізняються від блоків управління 1,6-літрових моторів GM Delco ITMS-6F. У таких блоках керуюча інформація може бути залита на один з двох носіїв:

 1. Запам'ятовуючий пристрій EEPROM, мікросхема.

  епром

 2. Флеш-накопичувач Flash AM29F.

  флеш

Різниця в тому, що інформацію на носії Flash АМ29F можна замінити своїми руками, не розбираючи блок управління і нічого звідти не выпаивая. Мікросхема EEPROM стирається звичайною ультрафіолетовою лампою, але залити на неї прошивку складніше, для цього використовується спеціальний програматор, який коштує дорого, плюс він вимагає власного програмного забезпечення.

Flash АМ29F та її модифікації хороші тим, що мають додаткове невикористовуване дисковий простір. Отже, це якраз той випадок, коли можна залишити заводську прошивку, але при цьому залити свою з усіма необхідними налаштуваннями.

Прошивку можна прописати самому, але можна і скачати готову. Як правило, всі прошивки безкоштовні, але в той же час, автори рідко дають гарантію працездатності програми, хоча і надають консультативну підтримку.

програматор

Щоб прописати власну прошивку, доведеться витратитися на професійне програмне забезпечення. Коштує це близько 300-500 доларів і навряд чи такий варіант підійде для звичайного користувача. Тому можна піти іншим шляхом — завантажити стару безкоштовну програму і своїми руками коригувати кожен параметр.

програма

Звичайно, для цього необхідно підключитися до ЕБУ за допомогою комп'ютера з встановленою програмою для коригування прошивки. Зробити це можна, використовуючи адаптер для USB K-Line. З найбільш популярних програм коректніше всього працюють !Tyranus Daewoo Scanner, Delco-1211, 1213, SensDiagnostika. Ці програми безкоштовні, а по функціоналу не поступаються платним программаторам.

 по

Підводимо підсумки

Ми з'ясували, що в електронному блоці керування двигуном Деу Ланос може бути встановлений один з двох запам'ятовуючих пристроїв, на яких записана прошивка — накопичувач EEPROM або мікросхема Flash AM29F. Першу не вдасться прошити без програматора, цей процес показаний на відео.

Flash AM29F або його модифікації можна прошити за допомогою безкоштовного програмного забезпечення, комп'ютери і адаптера USB K-Line (USB KKL-Line). 

кабель

Важливо враховувати, що початок роботи з електронними блоком управління, необхідно бути впевненим у тому, що всі системи двигуна працюють нормально. В іншому випадку прошивка може тільки нашкодити.

Розкажіть друзям

» Всі новини


Підписка на блог
.