0
Кошик
0 грн.
Каталог запчастин

Масло в двигуни Чері і Джилі, вірний вибір масла

Важливою для двигуна автомобіля є наявність мастильного матеріалу при його функціонуванні. Масло призначене для того, щоб змащувати робочі поверхні, зводячи до мінімуму шкідливу дію тертя.

Моторні мастила

Більше того, автомобільні масла виконують декілька додаткових функцій:

  • Додаткове відведення тепла.
  • Вивід з робочих поверхонь забруднюючих елементів, наприклад, металевої стружки.
  • Відвертання виникнення сухого тертя, продовження терміну експлуатації двигуна. 
  • Перешкода швидкому зносу робочих поверхонь.

Варто відмітити, що для окремих моделей Чері і Джилі можуть знадобитися різні моторні мастила, і далеко не завжди віддавати перевагу слід дорогим варіантам. У кожному конкретному випадку до вибору мастильного матеріалу слід підходити відповідально і ретельно.

Особливості вибору моторних мастил і що важливо враховувати

Вибираючи масло для двигуна Чері і Джилі необхідно передусім дивитися класифікації, які зазвичай вказуються виробниками на етикетках. Використовуючи вказані дані, можна без проблем підібрати для себе відповідний варіант.

Асортимент мастил з різними позначеннями

Проте спершу потрібно навчитися розпізнавати значення цих маркіровок і орієнтуватися в них. Це дозволить уникнути помилок при виборі і залити оптимальний варіант. Відповідно, слід трохи краще розібратися в різних класифікаціях.

На етикетках більшості моторних мастил можна зустріти 3 різних класифікації, кожна з яких вказує на важливу для водія інформацію. Зрозуміти по цих мітках який тип масла неможливо, це зазвичай вказує виробник окремо (синтетичне, напівсинтетичне, мінеральне).

Варіанти класифікацій

Багато автовласників упевнені в тому, що якщо масло 5w-40 підходить його двигуну, то залити можна абсолютно будь-яке з тих, які мають відповідну маркіровку. Проте в реальності все складніше, і вибір мастила виявляється куди як відповідальнішою справою.

Усі масла відрізняються своїми параметрами. Кожен виробник додає свої присадки, а також є і інші класифікації, що вказують на можливість використання мастила в тому або іншому випадку.

Передусім необхідно розібратися з цифровим позначенням до букви W і після неї. По суті, це позначення робочих температур масла – температурних показників довкілля, при яких мастило зберігає свої властивості.

Наприклад, 10w-40 є класифікацією автомобільних інженерів. Складається з двох цифр і букви. Перша цифра вказує на зимову температуру використання (10 означає, що використати мастило можна до температури в - 25 градусів). Якщо першою цифрою буде 0, то гранична температура складатиме - 35 градусів, і далі йде відповідна градація.

Масло 10w-40

Сама буква W у маркіровці означає можливість використання такого масла в зимовий час.

Остання цифра вказує на максимальну температуру довкілля, при якому можна використати вказане мастило. Важливо помітити, що йдеться саме про температуру повітря довкілля, а не про температуру двигуна.

Завжди слід звертати увагу на те, що написано в сервісній книзі. Не варто дивуватися, що для різних країн дані в ній можуть бути вказані різні. Це пов'язано з умовами клімату в конкретній країні.

Саме температура є першим чинником при виборі відповідного масла.

Наступною класифікацією є API (Американський Інститут Палива). В даному випадку мастила розділяються по роках випуску автомобільного двигуна. При цьому позначення складається з 2 букв.

Класифікація за API

Перша буква вказує на тип палива. В даному випадку С говорить про те, що двигун дизельний, а S – бензиновий силовий агрегат. Друга буква означає відповідний відрізок часу, коли був випущений двигун.

Наприклад, позначення SG говоритиме про те, що масло розраховане для бензинових двигунів, випущених з 1990 по 1994 рік. Оскільки китайський автопром практично не поставляє в Україну авто з дизельними двигунами, то класифікацію з буквою С можна навіть не розглядати.

Масло SG знайти майже неможливо

Що стосується бензинових двигунів, то тут класифікація розділена на більш ніж 5 варіантів, інтервал в яких складає 2-4 роки.

Наступною є класифікація асоціації європейських автовиробників (ACEA). Вони розділили масла на відповідні категорії. У одну з них віднесли мастила, які економлять паливо, в другу – стандартні.

Класифікація АСЕА

Зокрема, саме АСЕА вказують на наявність фільтру сажі в дизельних двигунах. Власне, ця класифікація буде цікава саме для власників автомобілів, що використовують як паливо дизель. Відповідно, в класифікації API на такому маслі має бути мітка C.

Проте в нашому випадку куди більше цікавить саме бензиновий двигун і масло для нього, оскільки усі авто Чері і Джилі в Україні розраховані саме на цей тип палива.

Розглядаємо на конкретному варіанті. Беремо середнє масло, досить популярне. По в'язкості його характеристики складають 10w-40 (можна використати від - 25 до +30 градусів). По АСЕС воно належить до категорії А3, В3 – масло категорії стандарт, а також А3, В4 – тобто мастило підходить для дизельних турбірованих двигунів.

Популярний варіант - 10w-40

По класифікації API масло належить до категорії SL (CF). Це мастило використовується для двигунів, випущених в 2000-2004 роках. Окремо варто розглянути варіант, коли двигун набагато старіший, ніж вдається знайти масло.

У таких випадках не завжди вдається знайти масло для двигуна з необхідними допусками. Допускається пропуск максимум 2 категорій, після чого мастило вважається не придатним для використання в цьому силовому агрегаті.

Наприклад, для двигунів 1990-1994 років можна використати мастила категорії SJ, розраховані на силові агрегати 1996-2000 років. Проте найпопулярнішим сьогодні являється новіший варіант – SL, так що для старіших авто доведеться пошукати відповідне масло.

Варто також розглянути масло з параметрами 5W- 40, використати яке можна при температурах від - 30 до +40 градусів. По класифікації воно належить до категорії SM (CF). Це досить сучасний варіант моторного мастила.

Його можна використати практично на усіх моделях автомобілів Чері і Джилі.

Проте можна розглянути варіанти для усіх популярних моделей окремо.

Масло категорії SH використовується на Чері Амулет, Джилі СК і МК. При цьому в книзі з експлуатації вказано, що масла мають бути 5w-30, також допускається можливість використання 10w-30. Проте при необхідності можна заливати 10w-40.

Масла для старих моделей

Враховуючи граничні допуски з можливістю перейти через 2 позиції, то замість SH, яке купити вже практично неможливо, можна використати SL. Такий варіант сьогодні самий популярним, і з його купівлею проблем не виникне.

Наступними слід розглянути Чері Елара (Фора) Кімо, Джагі, Джилі Емгранд 1,5 л і 1,7 літра, Х7. Для них допускається використання масла SJ, проте враховуючи застарівання цього варіанту, можна використати SL. При необхідності використовуємо масло SM.

Масла для нових і старих моделей

У книгах з експлуатації вказаний стандарт 5w-30. Проте можна застосовувати 5w-40, 10w-40. Проте останній варіант є густішим. Відповідно, використати його слід тільки за наявності пробігу понад 200 тисяч км.

Проміжки на двигуні вже збільшилися, а відповідно потрібно і більше масла для їх заповнення. При цьому використовуємо синтетичні масла до досягнення відмітки в 200 тисяч км пробігу, після чого можна застосовувати напівсинтетичні варіанти.

Масла SL, а краще SM, використовуємо на таких китайських авто – Чері Тіго, Джилі Емгранд (сучасні моделі). Використати можна масла з показниками 5w-30, 5w-40, 10w-40.

Масла для сучасних авто

Загалом, для використання китайських авто на території України знадобиться моторне мастило 5w-30, 5w-40, 10w-40 з показником хоч би SL, але іноді краще і SM. Вибір конкретного виробника залежить безпосередньо від автовласника.

Розкажіть друзям

» Всі новини


Підписка на блог
.