0
Кошик
0 грн.
Каталог запчастин

Чому пітніє скло на Деу Матіз

Конденсат на склі в салоні — процес природний. Ми ж всі вчили фізику і розуміємо, що при перепаді зовнішньої і внутрішньої температур волога, яка є в салоні, буде випадати у вигляді конденсату в місцях максимального контакту з атмосферою. А місця ці — скло. 

Практично виходить, що чим менше вологи в салоні, тим менше природний конденсат. У тому випадку, якщо він природний. Але конденсат буває нездоровим і може свідчити про низку несправностей як в конструкції обігрівача і системи вентиляції, так і в конструкції системи охолодження. 

запотевание стекол

Боротьба з запотіванням скла в Матізі

Особливості салону Daewoo Matiz в тому, що об'єм у нього дуже невеликий, а значить для випадання конденсату потрібно зовсім небагато вологи. Або незначні порушення в циркуляції повітря. Хоч би що там було, а причини запотівання скла в Daewoo Matiz наступні.

Вода під килимками

У 80% випадків запотівання вдалося перемогти просто просушуючи салон. Якщо підняти килимки, в більшості випадків під ними ми виявимо якщо не калюжі, то концентровану вологу. Саме з нею і потрібно боротися в першу чергу.

коврики

Досить купити глибокі килимки-коритця і стежити за їх цілісністю (щоб не було тріщин і пошкоджень), як волога перестане накопичуватися в салоні. Звичайно, якщо килимки регулярно чистити від бруду і снігу.

Режим рециркуляції

Дуже важливо розуміти, що режим вентиляції передбачає як якісний безперешкодний забір повітря з вулиці, так і відвід вологого повітря з салону. Якщо повітря не виводиться через систему вентиляції, скло буде пітніти.

режим рециркуляции

Щоб все це перевірити, досить поставити важіль управління заслінкою забору повітря в крайнє ліве положення і включити режим вентиляції. Бажано завжди використовувати забір повітря тільки з вулиці, а не з салону. Тоді вологе повітря буде витіснятися назовні і конденсат не буде осідати на склі.

Вентиляційний клапан і дренаж

В двохоб'ємному кузові Daewoo Matiz запаска знаходиться практично в салоні. Тому сира або мокра запаска повинна кудись стекти, щоб висохнути. Для цього конструкцією передбачено дренажний отвір.

расположение дренажа

Виймаємо запасне колесо і перевіряємо два пластикових клапани. Вони повинні бути чистими і дозволяти залишкам вологи без проблем зливатися назовні.

Крім цього, на задній панелі кузова (з боку багажника) розташований вентиляційний клапан. Він повинен вільно ходити, продуватися, його язичок повинен вільно переміщатися в корпусі. Бувають випадки, коли одна з шторок (або обидві відразу) прилипають до корпусу клапана.

клапан вентиляции

У цьому випадку досить примусово розворушити клапан і нанести на площину корпусу, до якої прилягає шторка клапана, силіконову змазку рідкої консистенції. 

Провітрювання салону

Регулярне провітрювання салону також сприяє виведенню зайвої вологи. Якщо привчити себе кожен раз після поїздки, перед нічною стоянкою, на кілька хвилин відкривати двері салону, ми виженемо накопичене вологе повітря. 

Цим самим вранці ми значно зменшимо кількість конденсату на склі. Якщо в Матізі встановлений кондиціонер, це питання вирішується ще простіше. Кліматична система підсушує повітря і якщо включити її та направити обдув в напрямку заднього скла, ми досягнемо такого ж ефекту.

І ще, щоб поліпшити і зробити повніше циркуляцію повітря в салоні, можна доопрацювати килимове покриття підкладки багажника. У ньому є невелика виїмка для зручності демонтажу підлоги. Якщо її розширити, циркуляція повітря в салоні покращиться, а в комплексі з уже робочим клапаном вентиляції отримаємо цілком працездатну систему.

отверстия в полике

Поглинальні прокладки

Відмінний спосіб увібрати зайву вологу — покласти під килимки гігроскопічний матеріал і часто його міняти. Це може бути що завгодно, від газет, до дитячих всмоктують пелюшок. Метод показав працездатність вже не на одній машині.

прокладки

Як абсорбер можна використовувати спеціальний силіконовий абсорбційний гель. Приблизно такий, який укладають в коробки з взуттям. Його розміщують в 4-5 місцях в салоні (не на видному місці, зрозуміло), тим самим гель активно поглинає вологу. Залишиться тільки поміняти його через якийсь час.

Привід заслінки рециркуляції

А ось це фірмова хвороба всіх Матізів. Трос приводу заслінки системи вентиляції може заїдати, а може і не до кінця відкривати саму заслінку. Тому бажано не полінуватися, дістатися до троса та переконатися в тому, що в крайньому лівому положенні важеля приводу заслінка повністю відкрита і повітря з вулиці надходить в салон без проблем.

привод заслонки

Можна користуватися автомобільною хімією — Антизапітнювачі, антиконденсати, вони продаються як у вигляді аерозолів, так і у вигляді рідин. На ринку їх дуже багато, але потрібно пам'ятати, що вони не усувають причину випадання конденсату на скла, а, можливо, трохи перешкоджають запотіванню. 

Розкажіть друзям

» Всі новини


Підписка на блог
.